fbpx

Kuidas saab oma tahtmisi ja tegusid kontrollida?

Millegipärast on see juba nii, et oleme tihti oma tegudest küll teadlikud aga tahtmistest mitte.

MIS MÕTTES? :))
Inimene ei oska oma tahtmisi kontrollida, sest ta on kõige tarbija ja tal ei ole piire. Kui ta oskaks oma valikutes olla teadlikum, siis tal ei oleks haigusi, probleeme või vaenlasi.

Meie, inimesed tahame midagi koguaeg. Meie meel esitab meile ju pidevalt nõudmisi. Kui oskaksime vaigistada meele ja kuulata iseennast, siis ei oleks meil ka pidevat pinget ehk stressi. Me ei muretseks mõtetute asjade pärast.

Kas sa kujutad ette, et sa teed päevas 10000000000000000000000000000000000000000 sooviavaldust. See on lõpmatu. Soovid on seotud kõigega ja kõigiga. Inimene SOOVIB midagi KOGUAEG. Ta ei anna endale lihtsalt aru, mis on tegelik soov ja mis on meele soov. Meel ei tee valikuid. Meel lihtsalt TÖÖTAB pidevalt.

Kuidas meelt vaigistada? Kui sul on väga konkreetsed soovid, siis sa ei lase meelel endale vahele segada. Hoiad fookust ja suunad kogu oma teadlikkuse just selles suunas. Meel võib vahel sulle ka jala taha panna ja karjuda kõrva….AGA ÄKKI…MIS SIIS SAAB, KUI … just siis võidki tunda seda pitsitavat tunnet enda rinnus, sest sa kuuled meele juhiseid. Vahel muutub see hääl sinu peas nii valjuks, et sa LOOBUD. Hirm, mis meel sulle edastas hakkab vilja kandma.

Ideed, mis meie peas igal sekundil tekivad, tekitavad juurde aina uusi ja uusi ideid. Nii on see juba loodud. SINA saad aga meele juhtida ühe idee LÕKSU. Seda nimetetakse fokuseerimiseks ehk keskendumiseks.

Inimene esitab meelele ise tellimuse: ” Ma soovin häid ideid raha teenimiseks, et ma saaksin rakendada enda oskusi ja teadmisi.” Kõlab jaburalt, eks:) AGA SEE TOIMIB.

Meel võtab selle omaks ja hakkab kohe tööle, sest talle meeldib olla pidevas töötamises ja genereerimises. Kui meel ei oska mingit ideed ise välja mõelda, siis tuleb see väljast. Näiteks satud sa lugema mingit artiklit, kust saad hea idee edasi tegutseda. Võib juhtuda, et täiesti juhuslikult kohtud inimesega, kes saab sind aidata. Kui sa ei hoia fookust, siis meel vabastab end lõksust ja orjastab inimese enda mõtted. Ta hakkab seda toitma emotsioonidega, mis talle meelepärased.

Emotsioon on meele ja mõtte koostöö.

Kui inimene omab mõtet, siis meel ei saa kontrollida emotsiooni. Kui meel saab mõtte endale, siis kontrollib tema emotsiooni. EMOTSIOON on inimese sisejõud, mis paneb ta käituma nii, nagu meel või inimene ise soovib. Sellistel hetkedel ei saa sa oma emotsiooni tagasi hoida, sest see on meele poolt vallutatud. Meel ei lase inimesel siis enam sekkuda ja võtab ohjad enda kätte.

KUIDAS TOIMIDA, et meel ei saaks sind vallutada? Sul tuleb alati teha meelega koostööd. Koostöö tähendab teadlikkust oma mõtetest ja emotsioonidest. Kui sind valdab kurbuse tunne, siis teadvusta seda endale-vaata sellele tundele otsa ja küsi: Miks on mulle hetkel vajalik tunda kurbust? Mis eesmärki see tunne kannab? Kas selle tunde all võib olla peidus midagi hoopis suuremat?? Neid küsimusi esitades saad sa aru, et sügaval sisimas ei pea sa oma tundeid kartma ja meel ei saa sinu emotsioone siis enam kontrollida.

Meel ei kannata vaikust. Sinu rahu on tema suurim valu. Hoia enda sees teadmist, et mitte sinu emotsioon ja hirm ei juhi sind vaid sinu sügav rahu ja armastus iseenda vastu.

OLE HOITUD JA ARMASTATUD.

Sa ei ole üksi.

Leave a Comment

0

Start typing and press Enter to search