fbpx

Kuidas olla EDUKAM? Pane paika fookus.

Kui sa tahad olla edukas, siis on vaja olla mõnes asjas üsna järjepidev. Kui palju on sul igapäevaselt aega, et pühendada end oma kirele või olulistele unistustele?

Kindlasti oled vahest isegi mõtelnud mõtet…ah las minna. Mul pole selleks aega. Kui oleks rohkem aega, siis oleks ka rohkem ruumi laveerimiseks. Kas pole nii?  Tähtajad, mis on paari nädala kaugusel ei olegi justkui tähtajad. Need on ähmased kuupäevad ja ei motiveeri sind kuidagi veel tegutsema. Kindlasti on aga nii mõnelegi tuttav  olukord, kus isegi tähtaja lähenemine ei pane neid pingutama. Vastupidi…see hakkab tekitama hoopis trotsi. Miks ma PEAN? Ei ole ju kiiret selle kiire asjaga ja käsu peale ei tee ma üldse midagi:)) Tuleb tuttav ette? Aga miks mõned inimesed just nii käituvad? Sest neile ei meeldi raamid. Neile ei meeldi, kui neid käsutatakse. Neile ei meeldi, kui nad PEAVAD midagi tegema. Palju mõistlikum on ju kulgeda omas rütmis ja teha asju täpselt nii kiiresti, kui neile sobib, ehk siis viimasel minutil.

Kuidas saavutada aga sellises olukorras rahu? Kuidas olla efektiivsem?  Kuidas leida FOOKUS?

Tuleb leida aeg peatumiseks ja korraks keskendumiseks. Ringi tuuseldamine ei vii sind kohe kindlasti eesmärkideni. Iga päev toodad sa uusi ja uusi ideid ning mõtteid. Uus mõte on aga vana mõtte lämmataja ja ühel hetkel ei saagi sa enam aru,  mis on oluline mõte ja mis mitte. Sa ei leia enam fookust.

Sellises olukorras on väga oluline korraks aeg maha võtta ja küsida:

1.Mis on hetkel kõige olulisem- KÕIGE OLULISEM?

2.Kui oled suuna teada saanud, siis küsi endalt: Kelle jaoks on see oluline?

3. Miks see on oluline?

4. Kui ma seda kohe ei tee, mida kaotan?

5. Kui see asi saaks tehtud, mis muutuks?

Paljud inimesed ei saa aru, et kaotada ei olegi teinekord midagi peale väärtusliku aja.  Samal ajal kui rändad oma mõtetega sajas erinevas kohas ja ei tee konkreetselt midagi-võiks olla see kõige olulisem asi juba tehtud ja sa TEAKSID, mis ja kuidas edasi.

Oled justkui koopas-pimedas koopas ja sinu käes on taskulamp. Täpselt sinna, kuhu suunad valguse, selles suunas näed minna. See ongi sinu FOOKUS. 

Lisa kommentaar

0

Alusta trükkimist ja vajuta Enter